Centrum WhiteRoses

Jak (nie) kupować suknię ślubną… cz.1

Jak (nie) kupować suknię ślubną… cz.1

Jednym z ważnych czynników jest .. czas. Tak, to kiedy wybieramy się w celu zakupu naszej sukni ślubnej, ma wbrew pozorom ogromne znaczenie.
Za wcześnie – źle. Za późno – też nie za dobrze.

Dlaczego nie za wcześnie? Po pierwsze – kierują Tobą emocje. Dopiero co się zaręczyliście i chcesz już przymierzyć wszystkie suknie jakie znajdziesz w salonie. Jeżeli masz pół roku do ślubu to jest to już odpowiedni czas.
Natomiast gdy do ślubu masz więcej niż 12 miesięcy, nie śpiesz się tak. To co zobaczysz teraz w salonach ślubnych, za 12 miesięcy może nie być już dostępne. Kolekcje sukien ślubnych zmieniają się w salonach na przełomie roku, najwcześniej w październiku. Oczywiście istnieje możliwość, że Twoja wymarzona suknia ślubna będzie jeszcze dostępna albo będzie na wyprzedaży. Ale co jeśli nie – lepiej uniknąć tego rozczarowania.

A dlaczego nie na ostatnią chwilę szukać sukni ślubnej? Warto wiedzieć, że znaczna większość dostępnych sukni ślubnych szyta jest za granicą. Czas sprowadzenia takiej sukni ślubnej trwa od 3 do 6 miesięcy. Szczególnie w przypadku sukni sprowadzanych z USA czas wynosi ok. 6 miesięcy. Warto to wziąć po uwagę w swoich poszukiwaniach, abyście nie pozostały z wyborem “to co jest”.

W każdym z przypadków weźcie również pod uwagę, że okres przymiarek oraz dopasowania sukni ślubnej trwa nawet kilka tygodni.

W razie pytań – służymy fachową pomocą oraz doradztwem. Zapraszamy